CAD Decor 2.4 - program do projektowania łazienek

CAD-Decor-new.jpg
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 6 027,00 zł 6027.00
Cena netto: 4 900,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: CD24PL
Pin It

Opis

CAD Decor to niezwykle prosta w obsłudze aplikacja wspomagająca projektowanie dowolnych wnętrz. Ze względu na unikatowe funkcje projektowe oraz gotowe, producenckie bazy płytek ceramicznych i wyposażenia jest szczególnie polecana do aranżacji wnętrz w których wykorzystywana jest glazura: łazienki, salony SPA, baseny, salony, hole. Sztandarowym przykładem zastosowania programu CAD Decor jest projektowanie wnętrz łazienkowych. Z dumą możemy stwierdzić, iż program CAD Decor jest najpopularniejszym oprogramowaniem spotykanym w salonach sprzedaży płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek. Dzięki prostocie obsługi programu, projektant a nawet średnio zaawansowany operator komputera może na poczekaniu wygenerować projekt wnętrza zgodny z oczekiwaniami klienta. Szybkość projektowania i natychmiastowa fotorealistyczna wizualizacja to kluczowe atuty utwierdzające odbiorcę projektu, iż ma do czynienia z profesjonalistą. Oczywiście w programie można projektować również inne wnętrza, nie tylko łazienkowe. Za pomocą prostych w obsłudze narzędzi rysunkowych oraz kilkudziesięciu tysięcy modeli 3D dostępnych w gotowych bazach danych można zaaranżować dowolne wnętrze. Dodatkowo, program jest wyposażony w konwerter modeli 3D dzięki czemu ilość możliwych do użycia gotowych obiektów 3D staje się nieograniczona. Wizualizacja projektu dostępna jest natychmiast, wystarczy kliknąć jeden przycisk i gotowe !

Co nowego w CAD Decor 2.4 ?

- możliwość pracy z Modułem Renderingu Profesjonalnego – przy jego tworzeniu zostały wykorzystane najnowsze rozwiązania i algorytmy obrazowania w dziedzinie grafiki komputerowej. Nowe algorytmy to głównie sposoby obliczania oświetlenia globalnego (Global Illumination) – metoda energetyczna Radiosity oraz analiza promieni odbitych i załamanych – Raytracing. Inne ważne funkcjonalności to możliwość regulacji poszczególnych parametrów Global Illumination, opcja dodatkowego przeliczania rozkładu oświetlenia na wybranych obiektach – algorytm Final Gathering, możliwość nadawania emisji o dowolnej barwie światła wybranym obiektom, opcje naprawy błędnie wyrysowanych powierzchni modeli 3D oraz regulacja gęstości siatki sceny.
Uwaga, moduł Renderingu Profesjonalnego jest modułem opcjonalnym, w podstawowej wersji programu mamy do dyspozycji tzw. rendering standardowy, umożliwiający generowanie fotorealistycznych wizualizacji.

- Konwerter 3D – jest to moduł konwertowania modeli 3D do formatu DWX. Pozwala on na zamianę popularnych formatów DWG, DXF, 3DS, SKP, STL, PLY, OBJ, LWO, OFF, DAE, CTM, dzięki czemu dowolne modele, pobrane z Internetu lub stworzone samodzielnie w innych aplikacjach, mogą być używane w projektach tworzonych w oparciu o nasze programy. Modele mogą podlegać również skalowaniu i minimalizacji wielkości siatki. Po wszystkich modyfikacjach, modele zapisujemy w bazie użytkownika i dzięki czemu możemy w dowolny sposób korzystać z nich podczas tworzenia projektów.

- rozliczanie fug - w najnowszej wersji programu, możemy dokonać wyceny nie tylko płytek ceramicznych i farby, ale również ilość użytej fugi i kleju niezbędnego do przyklejenia płytek.

- przebudowany panel zarządzania materiałami (teksturami), wprowadzony został czytelny podział na materiały: producenkie, standardowe oraz użytkownika ( zobacz więcej .... )

- wprowadzono możliwość filtrowania obiektów 3D w bazach wnętrzarskich wg. kryteriów wymiarowych

- innowacyjna prezentacja projektu - w najnowszej wersji CAD Decor zostało udostępnionych wiele możliwości prezentowania projektów: ilustracje (format JPG, PNG, JPS), panoramy 3D tworzone w module CAD Share-It oraz prawdziwe filmy (format AVI, dowolny kodek). Filmy tworzone są w oparciu o zdefiniowaną ilość klatek, rozdzielczość, kąt i prędkość kamery. Szybkość i ustawienia kamery można zmieniać w trakcie nagrywania (rendering w czasie rzeczywistym), co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych dokumentacji wizualnych projektu.
Animacje wykonane w programie można wzbogacić o dźwięk, narracje i napisy przy użyciu oprogramowania Camtasia Studio for Windows.

- nowe możliwości prezentacji emisji światła, wstawianie wnęk/występów z poziomu wizualizacji, bump mapping czyli tzw. mapowanie wypukłości - zobacz filmy prezentujące nowe funkcje

FILM PREZENTUJĄCY MOŻLIWOŚCI PROGRAMU CAD DECOR 2.4GŁÓWNE FUNKCJE SYSTEMU CAD DECOR 2.4

CAD Decor - tworzenie ścian

Rysowanie ścian w programie można wykonać na dwa sposoby: pierwszy to skorzystanie z kreatora ścian, drugi to możliwość rysowania ścian po ścieżce z polilini.

CAD Decor - kreator ścian CAD Decor - metody wstawiania ścian do projektu

 

CAD Decor - możliwości edycyjne pomieszczenia.

1. Wstawianie z bazy okien i drzwi, w tym okien parametrycznych
2. Wstawianie i edycja predefiniowanych otworów, wnęk i występów w ścianach
3. Wstawiane oznaczeń symboli elementów infrastruktury pomieszczenia (kratek wentylacyjnych, przyłączy gazu, wody, gniazd elektrycznych, itp)
4. Możliwość wstawiania okien i otworów w skosach

CAD Decor - wstawianie okien i drzwi do projektu CAD Decor - metody wstawiania skosów do projektu

 

CAD Decor - edytor ścian

Edytor ścian to graficzne narzedzie umożliwiające edycję parametrów wybranej ściany, stworzenie wnęk, ścięć ściany oraz narysowanie ścianek działowych.

CAD Decor - edytor ścian - wstawianie okien i drzwi do projektu CAD Decor - metody wstawiania wnęk do projektu

 

CAD Decor - aranżacja i układanie płytek

Program daje nieograniczone możliwości projektowania pomieszczeń z płytek ceramicznych. Od prostego rozmieszczania na ścianach aż po definiowanie układów z poszczególnych kolekcji płytek ceramicznych i dekoracji.

CAD Decor - wstawianie płytek CAD Decor -         wstawianie płytek CAD Decor -         wstawianie płytek


Wyszukiwanie wg zadanych kryteriów, dotyczy zarówno płytek jak i kolekcji (nazwa, wymiary płytki, przeznaczenie, technologia wykonania, kolorystyka, rodzaj płytki etc.)

 • szybki dostęp do list płytek kolekcji,
 • nakładanie płytek metodą Drag&Drop,
 • nakładanie płytek na całą powierzchnie ściany,
 • nakładanie płytek na dowolne fragmenty pomieszczenia w tym ściany skośne, podesty, wnęki, cokoły,
 • nakładanie płytek w pasach poziomych i pionowych,
 • wstawianie pojedynczych płytek na ściany i podłogi w oparciu o punkty charakterystyczne płytki lub wstawianie dowolnie.
 • układy generowane pod dowolnym kątem na całej powierzchni ściany,
 • kombinacje płytek w różnych dekorach,
 • układy naprzemienne i mieszane (płytki o innym wzorze, w dowolnym miejscu określonym przez projektanta),
 • automatyczny podział płaszczyzn na rzędy i kolumny,
 • automatyczny lub ręczny sposób nałożenia płytek uwzględniający zasady docinania (np. brak dociętych płytek przy dekorze), wstawianie nad fugą , pod fugą.
 • możliwość edycji dowolnych kształtów przy definiowaniu poszczególnych obszarów kafelkowania, oraz wybór różnych grubości i kolorów fug
 • dynamiczne sterowanie ułożeniem płytek, przesunięcia, obroty, względem punktów charakterystycznych płytek i punktów dowolnych,
 • edycja parametrów kafelkowania; kąt, grubość fugi, przesunięcie płytki, kolor fugi itp.
 • seryjna edycja wystąpień płytki i dekoru - wymiana kolekcji na inną bez zmiany parametrów ułożenia w obszarze lub całym projekcie,
 • generacja wystąpień losowych płytek w wybranym obszarze,
 • możliwość dynamicznego pomiaru odległości pomiędzy płytkami i punktami charakterystycznymi projektu.

CAD Decor - projektowanie z płytek ceramicznych: ramki,ścieżki,inserty

Przykłady rozmieszczania płytek i dekoracji, Wstawianie pasa dekoracji na obszarze jednocześnie z narożnikami.

CAD Decor - wstawianie płytek CAD Decor -         wstawianie płytek CAD Decor -         wstawianie płytek

 

CAD Decor - moduł wyceny elementów wyposażenia wnętr

Elementy wyposażenia i umeblowania wstawiane do projektu wyceniają się automatycznie. Projektant ma możliwość zmiany i edycji poszczególnych pozycji wyceny. Dysponuje też możliwością wydruku raportu końcowego projektowanego pomieszczenia.

CAD Decor - wycena CAD Decor - wycena

 

CAD Decor - bazy modeli wyposażenia

W CAD Decorze można wstawiać modele wyposażenia z Bazy Uniwersalnej oraz z Baz Producentów. Wszystkie perfekcyjnie wykonane modele 3D można modyfikować wymiarowo i procentowo oraz nadawać im swoją włąsną kolorystykę i charakterystykę materiałwą (szkło, plastik, chrom, aluminium, drewno, itp.).Istnieje też możliwość zaimportowania do Bazy Użytkownika swoich własnych modeli 3D w formatach: dwg, 3ds, dxf i dwx.

CAD Decor - wstawianie gotowych modeli z bazy CAD Decor - wstawianie gotowych modeli z bazy CAD Decor - wstawianie gotowych modeli z bazy


Przykładowe podkatalogi Bazy Uniwersalnej:

 • elementy armatury,
 • ceramika łazienkowa,
 • oświetlenie,
 • meble łazienkowe,
 • media - przełączniki, grzejniki,
 • elementy dekoracyjne,
 • stoły, krzesła, fotele, sofy
 • żaluzje i zasłony
 • kwiaty i elementy dekoracyjne itp.

W programie występuje prosta formuła wstawiania elementów,

 • przyciąganie obiektów do ścian pomieszczenia,
 • obracanie elementów o dowolny kąt w płaszczyźnie i w przestrzeni 3D,
 • możliwość swobodnej zmiany gabarytów elementu - jeśli element nie pochodzi z bazy konkretnego producenta,
 • możliwość dowolnej zmiany tekstur, przeźroczystości i połysków,
 • automatyczne wykrywanie kolizji elementów,
 • możliwość wyceny i edycji wyceny wstawionych elementów.

CAD Decor - wycena i kosztorysowanie płytek ceramicznych

 • zliczanie i kompleksowa wycena płytek wg sztuk lub M2 - płytki dekoracyjne, listwy,
 • dla płytek podstawowych zliczanie płytek wg sztuk oraz dodatkowo wg powierzchni i liczby opakowań,
 • raport o liczbie płytek przyciętych i całych,
 • ignorowanie powierzchni zakrytych (niekafelkowanych) - np. wanny, ściany z przylegającym cokołem, podestem (wykrywane automatycznie oraz wskazanych przez użytkownika obszarów na ekranie),
 • raporty - zamówienia zawierające cechy wymagane przez producenta, np.cena, waga płytek zamówionych;
 • automatyczna optymalizacja płytek przycinanych, z możliwością dodawania zapasu;
  (moduł wyceniający potrafi wykorzystać istniejące odpady)
CAD Decor - wycena płytek uzytych w projekcie CAD Decor - wycena płytek uzytych w projekcie CAD Decor - wycena płytek uzytych w projekcie

 

CAD Decor - moduł wizualizacji


 • interaktywna wizualizacja 3D,
 • dowolne położenie kamery oraz zmiany ogniskowej kamery
 • dowolna edycja cech światła - kolor, natężenie,
 • edycja położenia światła,
 • selektywne sterowanie źródłami światła - włączanie i wyłączanie, różnicowanie natężenia,
 • zapis projektu w aplikacji Export 3D ; możliwość dynamicznej prezentacji na dowolnym komputerze bez użycia oprogramowania CAD Decor,
 • zapis wizualizacji w pliku typu JPG od 800x600 do 4096x3072 pixeli,
 • wydruki porównywalne do zdjęć fotograficznych (różne warianty wydruków: w kolorze, wydruk liniowy czarno-biały, wydruk liniowy z cieniowaniem).
CAD Decor - wizualizacja CAD Decor -         wizualizacja CAD Decor -         wizualizacja

 

CAD Decor - tworzenie i definiowanie układów płytek ceramicznych

W programie można samodzielnie definiować różnorodne rodzaje układów z płytek i dekoracji a następnie wykorzystywać w aranżacjach. Układy, tak jak każde inne elementy płytkowanych obszarów podlegają modyfikacji, wycenie i optymalizacji płytek przyciętych.

CAD Decor - tworzenie układów płytek ceramicznych CAD Decor - tworzenie układów płytek         ceramicznych CAD Decor - tworzenie układów płytek         ceramicznych

 

CAD Decor - przykłady kładów płytek ceramicznych oraz widoków w module wizualizacji

 

CAD Decor - widok CAD Decor - widok CAD Decor - widok

 

CAD Decor - moduł generacji dokumentacjiTworzenie dokumentacji, zwymiarowane rzuty, kłady ścian, rysunki specjalne.
Możliwość wydruku kładów ścian tylko z samym układem płytek.

CAD Decor - dokumentacja techniczna projektu CAD Decor - dokumentacja techniczna projektu CAD Decor - dokumentacja techniczna projektu

CAD Decor - wymagania sprzętowe i systemowe dla programu

Sprawdź wymagania sprzętowe dla programu CAD Decor CAD Decor >>

Zamawianie demo >>

Kup teraz >>


<< powrót do strony głównej

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl